Dodání poškozeného zboží

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, objednala jsem si přes internet na dobírku keramickou vázu. Váza mi byla Českou poštou doručena, zboží jsem přebrala i zaplatila, ale po rozbalení jsem zjistila, že pravděpodobně vlivem přepravy došlo k jejímu poškození. Odesílatel balík ve kterém váza přišla, neoznačil jako křehký. Jak v této situaci postupovat? Uplatnit reklamaci u odesílatele, nebo na České poště?

Doporučení časopisu dTest

Rozhodně máte právo reklamovat u prodejce. Ten by měl zajistit odpovídající přepravu. Samozřejmě bude nejlepší pokud poškození zásilky zároveň budete reklamovat i u České pošty, to Vám může sloužit jako podklad pro to, že balíček skutečně došel poškozený. Jelikož se jedná o reklamaci do 6 měsíců- tzv. jakost při převzetí, tak se má za to, že vada je zde již v době převzetí, pokud prodejce neprokáže opak dle § 2161 odst.2 občanského zákoníku. Prodejce musí prokázat, že věc Vám dodal v pořádku. Pokud to neprokáže, máte nárok na dodání stejné věci bez vady nebo odstoupení od smlouvy.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest