Dětské autosedačky - test v průběhu roku 2009?

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
prošla jsem si všechny vaše dostupné testy dětských autosedaček (poslední byl letošní lednový), a jelikož mě čeká nákup nové sedačky zhruba za půl roku, až syn vyroste z té současné, chci se zeptat, jestli ještě letos budete nějaký test publikovat. Doteď používáme autosedačku do 13 kg, která je připevněna proti směru jízdy, a z testů jsem si vyvodila ten závěr, že není potřeba spěchat s nákupem nové, ve které se sedí po směru. Resp. nenašla jsem nikde hodnocení naší sedačky (zn. Inglesina) - kdyby ano a test by nevycházel dobře, tak bych novou pořídila hned, ale takhle nevím a řídím se tedy tím, že je lepší mít dítě připoutané v sedačce proti směru a novou koupit, až mu bude současná malá. Novou (větší) bych chtěla vybrat na základě nejnovějších testů, a protože máme tedy ještě chvíli čas, jde mi jen o to, jestli čekat na nové hodnocení nebo jestli vybrat na základě toho, co jste již hodnotili.

Děkuji předem za zodpovězení dotazu.

Doporučení časopisu dTest

Testy dětských autosedaček všech normových skupin se dělají rok co rok. Ani ten letošní tedy nebude výjimkou. Aktuální výsledky zkoušek přineseme na stránkách časopisu TEST buď v červnu, nebo v červenci. Nicméně - doporučujeme porovnat si aktuální výsledky s těmi, které jsme publikovali v loňském roce, pečlivě srovnávat nejenom výsledky zkoušek při čelním a bočním nárazu, ale také i komfort, který jednotlivé autosedačky skýtají dětem.