Dětská autosedačka

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na správný výběr autosedačky. Pokud se rozhoduji mezi dvěma testovanými - jedna je upevnit po směru a má známku z bezpečnosti 1,6 (Kiddy Energy Pro) a druhá je proti směru a má známku z bezpečnosti 1,9 (Wavo G 0/1), je celkově pro dítě (10 měsíců, 13 kg, 78 cm) lepší ta usazená po směru jízdy s lepší známkou nebo autosedačka usazená proti směru jízdy, i když má mírně horší hodnocení ?

Děkuji za odpověď.

M. Němečková

Doporučení časopisu dTest

Z Vašeho dotazu soudíme, že budete s největší pravděpodobností vybírat autosedačku skupiny I, tj. od 9-18 kg. Zvažte, jak dlouho dítě vydrží sedět proti směru jízdy. Domníváme se, že bude bude protestovat a bude chtít sedět jako ostatní členové osádky auta.