Dětská autosedačka Chicco Key 2-3 Ultrafix

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
před měsícem jsme zakoupili dětskou autosedačku Chicco Key 2-3 s připevněním bezpečnostním pásem. Před nákupem této sedačky ve vašem nejnovějším dTestu dokonce varujete (vzhledem k nedostatečné ochraně předního a bočního nárazu). Poradíte nám, prosím, jak můžeme postupovat s vrácením zboží pro ztrátu důvěry? Můžeme se u obchodníka odkázat na vámi zveřejněný test? Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

Obáváme se, že i při využití výsledků mezinárodního testu dětských autosedaček, u prodávajícího neuspějete. Důvody? U homologace autosedaček (tj. schválení) se nesleduje chování autosedaček při bočním nárazu (toto se naopak sleduje u spotřebitelských testů). Při homologačním hodnocení chování autosedaček při předním nárazu se v potaz berou povolené tolerance naměřených hodnot. Hodnocení, které pro zkoušky používají spotřebitelské organizace, jsou přísnější.