Čištění zubů

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
nejdříve bych vám chtěl poděkovat za info k dřevěným prkénkům. Příroda je mocná :))
V časopise oceňuji kromě samotných testů i informace pro snažší život nás spotřebitelů.
A tak další dotaz.
Byly již testovány zubní kartáčky a kromě samotného testu zaznělo, i že je důležitá technika čištění zubů. Od té doby jsem to slyšel i z jiných zdrojů, ale nikde nezaznělo jaká ta technika je? Je-li tedy popsatelná. I případné ilustrace by se hodily.

Díky za vaši práci. Dtest je časopis, který přečtu od první do poslední stánky včetně přebalu.

Hubert, Brno

Doporučení časopisu dTest

Technika čištění zubů je opravdu velice důležitá a je nutné používat vedle zubního kartáčku i kartáček na mezizubní prostory (případně dentální nitě). Lze i popsat techniku čištění, ale mnohem lepší je, když Vám ji někdo přímo ukáže. Už mnoho zubních lékařů má současně i zubní asistentky, které mimo jiné učí, jak si správně čistit zuby. Současně Vás upozorní i na to, kde děláte chyby, abyste se jich vyvaroval. Spojte se se svým zubařem a zeptejte se, zda asistentku má, či kam byste se měl obrátit.

A pro úplnost ještě uvádím, že v současné době probíhají zkoušky ústních vod. Jejich test přineseme v příštím roce.