Chybně uvedená sleva na faktuře, která je již uhrazená

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, nedávno jsme si nechali od nejmenované firmy vyrobit a namontovat balkonové dveře. Vše bylo dost narychlo. Nyní jsme si všimli nesrovnalosti v cenové nabídce, která je součástí smlouvy. Firma uvádí celkovou částku a pod ní slevu 35%. Nenapadlo mě jednotlivé částky přepočítávat, ale nyní jsem náhodou zjistila, že odečtená částka neodpovídá 35%, ale pouze 30%. Rozdíl v celkové ceně je tedy cca 2000 Kč. Tuto cenovou nabídku jsem podepsala i se smlouvou. Mám nárok na vrácení peněz? Cítím se oklamaná, ale nevím, jestli mám jako zákazník povinnost jednotlivé položky přepočítávat.

Doporučení časopisu dTest

Pokud jste ve smlouvě měli dohodnutou slevu 35% z původní částky a byla Vám poskytnuta jen sleva 30%, máte nárok na doplacení rozdílu. Firma měla povinnost vám dveře poskytnout za cenu, na které jste se dohodli. Ony 2000,- Kč, které jste vlastně zaplatila navíc, protože k tomu nebyl žádný právní důvod (smlouvou byla dohodnuta částka nižší) můžete vyžadovat zpět jako bezdůvodné obohacení.

Navíc deklarování vyšší slevy, než je ve skutečnosti poskytnuta, se může považovat za nekalou obchodní praktiku, v případě, že by Vás toto nesprávné uvedení slevy ovlivnilo ohledně uzavření kupní smlouvy. Můžete proto firmu upozornit, že se tím dopouští správního deliktu podle Zákona o ochraně spotřebitele č. 634/1992 Sb. a případě i sama podat podnět České obchodní inspekci.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest