České dráhy - storno objednávky

Spotřebitelský dotaz

18.7.2017

Dobry den, objednal jsem si listek na CD v cene 321 Kc, kdyz jsem zazadal o storno prisla mi tato odpoved: uvedená jízdenka je již vrácená, nicméně srážka u Včasné jízdenky Evropa činí 10%, minimálně 10EUR z jedné osoby. Ked som hladal podmienky storna na strankach CD, nikde som ich nenasiel. Iba vseobecne info: Možnost vrátit za poplatek nejpozději dne .... Je toto vubec legalne? Posilam odkazy na stranky CD: https://www.cd.cz/eshop/volba-ceny/6f8fda27-f958-426e-9c74-dcea6b79574b, https://www.cd.cz/info/cim-se-ridime/-25808/.

Doporučení časopisu dTest

Vámi zmíněná část textu se patrně týká mezinárodní přepravy. Podmínky pro takovou přepravu upravuje Zvláštní ujednání ČD pro mezinárodní přepravu (ZUJ) (dostupné zde: https://www.cd.cz/assets/info/cim-se-ridime/zuj_11_06_2017_zmena_14_final_cb.pdf)

V těchto podmínkách v kapitole XVI. čl. 8.3. písm. k) stojí: "Jízdní doklad VJE (Včasná jízdenka Evropa) lze ze strany cestujících vrátit nejpozději do 24 hodin dne, který předchází prvnímu dni platnosti se srážkou 10 %, minimálně však 10 EUR za osobu; v den odjezdu a později činí srážka 100 %. VJE do Polska, Slovinska, Maďarska a na Ukrajinu nelze ze strany cestujících vrátit."

K Vaší otázce ještě doplňujeme, že na zrušení jízdenky nemáte ze zákona právo. Podle ustanovení § 1840 občanského zákoníku není možné odstoupit od smlouvy o přepravě tak, jako od jiných spotřebitelských smluv.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest

Sdílejte

Přihlásit