Celodenní wellnes balíček v Galerii Harfa

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, rád bych se zeptal. Koupili jsme celodenní wellnes balíček v Galerii Harfa v hodnotě 1 590,-Kč od Kouzelného dědy. Voucher jsme uplatňovali ještě v loňském roce a objednali jsme si vše dle zadání. Následně nám Galerie Harfa napsala, že mají problémy s výřivkou, tak jestli chceme balíček bez výřivky a nebo v příštím prodlouženém termínu. Chtěli jsme to, co jsme si objednali, tak jsme se domluvili na nový termín. Opět přesně dle instrukcí. Dnes jsme přijeli do Galerie a na recepci nám řekli, že nemáme nárok na nic. Bez upozornění předem a vlastně po opakované komunikaci už přímo s Galerií Harfa nás poslali do háje. Podle mne už jsme vstoupili do obchodního vztahu s Galerií, když nám posílali dvakrát maily s potvrzenými rezervacemi?

Doporučení časopisu dTest

Server kouzelnydeda.cz je momentálně prověřován, zda nejde o podvodný portál. V minulých měsících na něj bylo podáno několik trestních oznámení. Jeho provoz byl ukončen. Šance obdržení plnění od této společnosti je bohužel velmi malá. Na serveru VašeStížnosti.cz (dostupné na http://www.VaseStiznosti.cz ) evidujeme desítky podobných stížností.

Podívejme se však blíže na případný nárok vůči Galerii Harfa.

Server kouzelnydeda.cz, provozovaný společností DOBROGEM s.r.o, je v tomto vztahu pouze zprostředkovatel. Tento vztah upravuje § 2445 a násl. zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Tento dle § 2445 říká, že zprostředkovatel (kouzelnydeda.cz) se zavazuje sjednat smlouvu mezi Vámi (spotřebitel) a zájemci (Galerie Harfa).

Dovozujeme, že jste smlouvu uzavřel s Galerií Harfa. Situace, kdy jí společnost DOBROGEM s.r.o. (kouzenydeda.cz) peníze nepředal, však nedopadá ve Váš neprospěch. Jedná se o spor dvou podnikatelů, kteří si mezi sebou musejí vyřídit své nároky.

Galerie Harfa navíc svůj závazek plnit Vám službu potvrdila tím, že potvrdila datum Vaší rezervace.

Galerie Harfa je povinna plnit v rozsahu, v jakém jste službu uhradil. V případě, že plnění neposkytne, náleží Vám z její strany vydání bezdůvodného obohacení. V případě, že Vás neupozornila předem na to, že plnění neposkytne, náleží Vám i náklady na zmařenou cestu a to v rámci náhrady škody způsobené porušením smluvní povinnosti Galerie Harfa.

Závěrem shrnujeme, trvejte na poskytnutí pobytu včetně všech služeb. Pokud nebude plněno, svědčí Vám institut vydání bezdůvodného obohacení. Stejně tak můžete již nyní žádat o náhradu škody za zmařenou cestu. Tato škoda bude odpovídat dopravnému.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest