Autoservis

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, je možné zjistit za jakou cenu autoservis nakoupil díly, které mi následně naúčtoval?

Doporučení časopisu dTest

Prodejce není povinen Vám sdělovat, za jakou cenu nakupuje své zboží. Nemá ani stanoveno, za jakou cenu jej musí prodávat. Tedy pokud byla cena předem ujednána, nebo byla ujednána dohoda, dle které se cena stanoví, nelze výši ceny nyní rozporovat. V případě, že by však cena byla v hrubém nepoměru s hodnotou předmětu plnění, mohl byste namítat neúměrné zkrácení a z tohoto důvodu žádat zrušení smlouvy a navrácení v předešlý stav (viz § 1793 občanského zákoníku).

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest