AEG Elektrolux 50872

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den.
Vloni o vánocích jsme zaměnili myčku SIEMENS /údajně odešel proramátor za cca 8000,-kč/levnější myčkou AEG Elektrolux 50872. Bohužel nejsme s jejím výkonem spokojeni. Velmi často jsou hrnce nedomyté a na ostatních /npř. sklenicích/ je přischlá drobná krupička špíny. Prodejce mi po telefonu řekl, že když přijede a nezaznamená technické závady, nemám na vrácení výrobku nárok, protože je vše v pořádku.Toto není naším cílem. Chceme jen čisté nádobí z myčky /snad to není moc?/.
U původní myčky jsme takové problémy nenali. Používáme stejné prostředky zn. Calgon.
Můžete nám prosím poradit jak se bránit. Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

Ze všeho nejdříve vyzkoušejte jinou značku mycích prostředků - buď tablety (s obsahem soli a oplachovacího prostředku), nebo sólo vlastní mycí prostředek, do zásobníku myčky dát sůl a oplachovací prostředek. Podívejte se na test mycích prostředků do myček, který jsme publikovali v TESTU 3/2008.

Pro jistotu zkontrolujte, zda jsou síta čistá, vyjměte ostřikovací ramena a propláchněte je pod proudem vody a párátkem či špejlí projeďte otvory, zda se v nich něco nedrží.

Pokud bude myčka dál "vydávat" nedomyté či jinak znečištěné nádobí, reklamujte.