Může prodejce odmítnout platbu stravenkami či kartou?

ANO

 

Jak to?

Prodejce má povinnost přijímat pouze zákonné peníze, tedy tuzemské bankovky a mince. Vše ostatní je dobrovolné, odmítnutí karet či stravenek tedy není diskriminací spotřebitele.


Zákonný podklad:

§ 5 zákona č. 136/2011 Sb., o oběhu bankovek a mincí

 

S účinným postupem týkajícím se vaší konkrétní situace vás naši odborní poradci seznámí na naší poradenské lince 299 149 009. Ta je pro vás k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin. Poradenství poskytujeme zdarma, vy zaplatíte pouze cenu běžného hovorného.

Přihlásit