Mohu uplatnit vady po 24 měsících?

NE, pokud se na věci vady vyskytly po této době


Jak to?

Po uplynutí záruční doby práva z odpovědnosti za vady věci sice nezanikají, ale bude pro spotřebitele obtížné prokázat, že později reklamovaná vada se na věci objevila ještě v době 24 měsíců od převzetí.


Další informace

Zkusit reklamovat ale spotřebitel může i později. Nemělo by se ani zapomínat na možné prodloužení záruční doby o dobu, kdy byla věc v reklamaci.


Zákonný podklad:

§ 1922 odst. 2, § 2165 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník


Související vzory:

Reklamace pro nesplnění jakosti při převzetí
Reklamace výrobku
 

S účinným postupem týkajícím se vaší konkrétní situace vás naši odborní poradci seznámí na naší poradenské lince 299 149 009. Ta je pro vás k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin. Poradenství poskytujeme zdarma, vy zaplatíte pouze cenu běžného hovorného.

Přihlásit