Mohu odstoupit od smlouvy uzavřené přes internet, pokud si zboží vyzvednu osobně?

ANO

 

Jak to?

Pokud smlouva byla uzavřena distančním způsobem, to znamená za využití prostředků umožňujících komunikaci na dálku (klasicky přes internet či po telefonu), na právu na odstoupení nic nemění způsob převzetí zboží.


Zákonný podklad:

§ 1732 odst. 2, § 1820 odst. 1, § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník


Související vzory:

Odstoupení od kupní smlouvy uzavřené přes internet či po telefonu
 


Informujte se o dalších právech a povinnostech, které se týkají oblasti Odstoupení od smlouvy:

S účinným postupem týkajícím se vaší konkrétní situace vás naši odborní poradci seznámí na naší poradenské lince 299 149 009. Ta je pro vás k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin. Poradenství poskytujeme zdarma, vy zaplatíte pouze cenu běžného hovorného.

Přihlásit