Databáze nebezpečných výrobků

Blue 2 Zvětšující se hračka - Growing Spider

Hlášení RAPEX 40/2010
Plastový pavouk ve dvou barvách, které se zvětšuje. Baleno v plastovém sáčku s kartónovým štítkem 'GROWING SPIDER' na rubu je uveden věk a varování o nebezpečí o udušení.

Typ výrobku 7B3009
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože nohy lze snadno odtrhnout od těla pavouka. Mohou být vloženy do úst a po požití nepříznivě působit na zdraví , protože by se mohly rozšířit v žaludku.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit