Databáze nebezpečných výrobků

Beautiful Smile zesvětlující přípravek na zuby "HOME KIT - TEETH WHITENING"

Hlášení RAPEX 11/2016

Zesvětlující sada obsahuje 3x3 ml bělicího gelu v injekční stříkačce, 2 tácky na ústa, 1 krabičku na tácky,  1 návod k použití a 1 vzorník odstínů; dodává se v modré kartonové krabici.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje jako bělicí látku peroxid vodíku (naměřená koncentrace 8,8 % hm.). Peroxid vodíku ve vysokých koncentracích způsobuje podráždění kůže a je škodlivý při požití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 2500181664216
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit