Databáze nebezpečných výrobků

L'Abidjanaise Zesvětlující přípravek na pleť "Treating-Lightening Complexion Lotion"

Hlášení RAPEX 41/2011

Bílooranžová plastová lahvička s bílým víčkem a zelenooranžovým textem. Na obalu je seznam ingrediencí a nápisy v angličtině a francouzštině (“The body lotion L`Abidjanaise makes your skin smoother and more beautiful… You can have it in Cream, Soap and Oil. This Body Lotion contains hydroquinone it is necessary to avoid any contact with the eyes”).

Typ výrobku 1) objem: 250 ml, sériové č.: 560E AB, datum výroby a spotřeby (Fab: 13/10/2010; Exp: 12/10/2013); 2) objem: 500 ml, sériové č.: 689E AB, datum výroby a spotřeby (Fab: 28/12/2010; Exp: 27/12/2013).
Kategorie Zdraví a kosmetika – testy kosmetiky a produktů pro zdraví - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože podle deklarovaného složení obsahuje hydrochinon, který může mít karcinogenní účinky.

Země původu Pobřeží slonoviny
Rozpor s

Hydrochinon je zakázán Směrnicí o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 19.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit