Databáze nebezpečných výrobků

Carolight Zesvětlující přípravek na pleť "Lightening beauty soap with carrot oil"

Hlášení RAPEX 38/2011

Bílooranžová kartonová krabice obsahující oranžové mýdlo zabalené v průhledném plastu. Na obalu je složení a text “Contains Hydroquinone. Keep out of reach of children” (v portugalštině, angličtině a francouzštině). Objem 100 g.

Typ výrobku Datum výroby a spotřeby (F: 07/11; E: 07/13).
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje, jak je deklarováno na štítku, hydrochinon, který může mít karcinogenní účinky. 

Rozpor s

Hydrochinon je zakázán Směrnicí o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 9 501101 370746
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko, Další: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 01.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit