Databáze nebezpečných výrobků

QEI+ zesvětlující přípravek na pleť "Active Harmonie Réparateur Lait Corporel"

Hlášení RAPEX 6/2015

Láhev o objemu 500ml se zesvětlujícím krémem. Na láhvi jsou nápisy: QEI+ Paris Active Harmonie Réparateur Lait Corporel - Multi-vitamin toning body lotion with carrot oil.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje 1,2 % hm. hydrochinonu, který způsobuje podráždění kůže a dermatitidu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 122185
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 18.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Petra 25.2.2015 14:22

    Hydrochinon NEZPŮSOBUJE dermatitidu, je zakázaný směrnicí EHS z roku 1974 kvůli fotosenzitivitě - aby mohly nastoupit jiné bělící prostředky - AHA kyseliny. Také fotosenzitivní. Občanům USA, Kanady ( do r. 2002 ani občanům ČR) hydrochinon nijak neškodí, pouze občanům EU. Kromě toho je jeho použití zakázáno pouze v kosmetických přípravcích, takže v lékárně člověku krém s obsahem HCH namíchají - poslední záchrana pro ty, kdo trpí hyperpigmentací. Samozřejmě kromě dovozu z USA a CA.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit