Databáze nebezpečných výrobků

Žertovné dálkové ovládání k centrálnímu zamykání auta - Shock Car Remote Control

Hlášení RAPEX 12/2010

Laserové ukazovátko a elektrický generátor šoku v podobě vejčitého dálkové ovládání k centrálnímu zamykání auta. Na přední straně jsou dvě černá tlačítka (jedno se symbolem "odemknout auto"), pod nimi je ještě kulaté stříbrné tlačítko. Z druhé strany dálkového ovládání je stříbrné oválné tlačítko. Tyto výrobky jsou dodávány v černé a šedé v balení multipack.

Kategorie Sport a turistika - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože obsahuje laser 3. třídy. Lasery 3. třída nesmějí být uváděny na trh pro spotřebitele.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 60825.

Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 23.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit