Databáze nebezpečných výrobků

Žehlička na vlasy "Fast Hair Straightener"

Hlášení RAPEX 7/2016

Růžová žehlička na vlasy ve tvaru kartáče se zástrčkou ve tvaru čtyřlístku, AC100-230V. Obal: černá kartonová krabice s obrázkem výrobku vpředu.

Typ výrobku Model: HQT 906
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace není dostatečná: výrobek má přístupné kovové části, které jsou od částí pod napětím odděleny pouze základní izolací. To by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60950 a národní normy BS 1363.

Čárový kód 6925249990063
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 28.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Tereza S. 8.1.2018 23:06

  Dobrý den, jedná se pouze o tento typ kartáče se zástrčkou ve tvaru čtyřlístku, nebo i o jiné typy? Mám identický, zástrčku má však jinou. Nevím, kde byl pořízen, jednalo se o dárek cca před 3 lety, krabici už také nemám. Měla bych se vyvarovat používání? Děkuji za odpověď.

  reagovat

  R R
 • Marcela F. 25.10.2017 12:02

  Dobrý den,
  tento ionizační kartáč jsem objednala k vánocům dceři přes internet na SenzaKup.cz. Přišla přes PPL 21.10.2017 s tím, že fakturu zašlou během 2 prac. dnů. Zatím nepřišla. Jaké však bylo mé zděšení, když jsem objevila na internetu tento test. Zástrčku ve tvaru čtyřlístku sice nemá, krabička však odpovídá. Při zapnutí nic nesvítí, žádná kontrolka, natož aby byly vidět stupně zahřátí. Jsem tedy zklamaná a bojím se dceři tento výrobek dát. Připadá mi divné, že se tento typ nadále může prodávat. Můžu vrátit výrobek bez faktury? Ani od PPL jsme žádný doklad nedostali.
  Marcela Fantová

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 25.10.2017 12:08

   Dobrý den, paní Fantová, při nákupu přes e-shop máte vždy 14 dní na odstoupení od smlouvy a vrácení výrobku. Postup a vzorový formulář můžete najít zde na našich stránkách: https://www.dtest.cz/clanek-3283/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-uzavrene-pres-internet-ci-po-telefonu

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit