Databáze nebezpečných výrobků

Codiven žebřík

Hlášení RAPEX 2/2014

Ocelový přestavitelný žebřík s 8+8 příčkami. Výška 177 cm, prodloužená výška 360 cm, obal 109 x 17 x 48 cm. Je zabalen v průhledném obalu se štítkem s následujícími údaji: MH-200, návodem k použití, tabulkou velikostí, symboly a piktogramy.

Typ výrobku MH-200
Kategorie Domácnost - Stroje + nářadí
Riziko Pořezání, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože má otvory uvnitř kloubu a žebřík není dostatečně mechanicky pevný a může se při použití zhroutit. V důsledku může uživatel utrpět pád. Hrozí také pořezání kvůli ostrým hranám u kloubu. Příčky navíc nemají neklouzavý povrch.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 131.

Čárový kód 8422893922153
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit