Databáze nebezpečných výrobků

Kutlu žebřík

Hlášení RAPEX 28/2013

Přenosný kovový hliníkový žebřík v plastovém obalu. Na připevněném štítku jsou informace v bulharštině o výrobci, materiálu (kovový), grafická varování, návod k použití a váha – 150 kg.

Typ výrobku 5+1 stupínek
Kategorie Domácnost - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Některé geometrické rozměry žebříku jsou menší, než je požadováno a v důsledku může uživatel spadnout. Žebřík nemá dostatečnou mechanickou pevnost a může při použití prasknout.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušné evropské normy EN 131.

Čárový kód 8697433201054
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 29.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit