Databáze nebezpečných výrobků

Cakmak žebřík "Merdiven ladder 3+1"

Hlášení RAPEX 29/2014

Žebřík pro domácnost z kovu se stupínky s povrchem chráněným proti prachu a elektrostatickému náboji s povrchem z hliníku. Dva díly, typ štafle, z jedné strany tyč na přidržování. Zabalen v průhledném polyetylenovém obalu.

Typ výrobku BM-03, 3+1 stupínky
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Určité geometrické rozměry žebříku (šířka a tloušťka stupínků a madel) nesplňují požadavky a uživatel může v důsledku ztratit rovnováhu, spadnout a utrpět vážná zranění. Části návodu a značení navíc nejsou v pořádku.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 131.

Čárový kód 8697880110251
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 11.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit