Databáze nebezpečných výrobků

ASSA ABLOY zavírání branky

Hlášení RAPEX 9/2016

Týká se výrobků vyrobených v letech 2015 a 2016. Výrobek se používá pro venkovní branky. Mechanismus má posuvné rameno a je určen pro branky se šíří 1 metr.

Typ výrobku MAB 620C
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kovové tělo mechanismu může za tahu prasknout (při otevření do úhlu přes 90°). To může vést k vymrštění pružiny nebo částí kovu. Tyto části by mohly udeřit osoby v blízkosti a způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Čárový kód 8022342677100
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 16.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit