Databáze nebezpečných výrobků

zapalovače neobvyklého typu

Hlášení RAPEX 23/2014

Kovové zapalovače ve tvaru plechovek piva, na jejichž dně je svítilna. Zapalovače jsou 6 cm vysoké a mají průměr 3 cm. Na zapalovačích jsou nápisy imitující různé značky piva - PINCER SUPII; SAIN-AMHN sAaili Bee; ATP 100 POWER INVERTER. Svítilna má šest LED diod, které se zapínají tlačítkem na straně zapalovače. Zapalovače mají otvor pro oheň, který se zapaluje kovovým tlačítkem.

Typ výrobku APR 06 GH
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože je atraktivní pro děti, které by si s ním proto mohly hrát.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Rozhodnutí Komise 2006/502/ES a příslušné evropské normy EN 13869, které zakazují prodej zapalovačů neobvyklého typu.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit