Databáze nebezpečných výrobků

Keep Walking zapalovače neobvyklého typu

Hlášení RAPEX 24/2013

1. Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu, se stojanem, umístěný v kartonové krabici s nápisem 5#. Velikost zapalovače 40 cm. 2. Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu, se stojanem, umístěný v kartonové krabici s nápisem B02. Velikost zapalovače 33 cm. 3.  Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu, s nápisem W1818, umístěný v kartonové krabici s nápisem W1818. Velikost zapalovače 30 cm. Zapalovače mají štítky s informacemi v bulharštině: země původu, výrobce „Keep Walking“.

Typ výrobku В-02, W1818
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí požáru a popálení, protože jsou atraktivní pro děti, zvláště pro ty, které jsou mladší 51 měsíců.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Rozhodnutí Komise 2006/502/ES, které zakazuje prodej zapalovačů neobvyklého typu.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit