Databáze nebezpečných výrobků

Keep Walking zapalovače neobvyklého typu 1) "Joseph Kinner 1808" 2) "1688" 3) "А – ZHUANGSHICRAFT, Arts&Craft"

Hlášení RAPEX 24/2013

1. Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu imitujícího kov, s nápisem „Joseph Kinner 1808“ na výrobku, s plastovým stojanem, v kartonové krabici s nápisem A-1808  na krabici. Velikost zapalovače 28 cm. 2.  Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu imitujícího kov, s nápisem „1688“ vyrytém na výrobku, s plastovým stojanem, v kartonové krabici s nápisem A-010  na krabici. Velikost zapalovače 40 cm. 3. Zapalovač ve tvaru pistole ze dřeva a plastu imitujícího kov v kartonové krabici s nápisem А – ZHUANGSHICRAFT, Arts&Crafts na krabici. Velikost 38 cm.  Zapalovače mají štítky s informacemi v bulharštině: země původu, výrobce „Keep Walking“.

Typ výrobku А – 1808, А - 010
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí požáru a popálení, protože jsou atraktivní pro děti, zvláště pro ty, které jsou mladší 51 měsíců.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Rozhodnutí Komise 2006/502/ES, které zakazuje prodej zapalovačů neobvyklého typu.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit