Databáze nebezpečných výrobků

KKK, Metro zapalovače 1. "Disposable gas lighter" 2. "Gas Lighter"

Hlášení RAPEX 29/2013

1. Velký zapalovač zelené barvy. Na kovové části je vyryto slovo "CHINA" a na plastové části je nálepka se slovem "CYPRUS". Na zapalovači je také LED světlo a vypínač tohoto světla. Zapalovače jsou zabaleny v červeném kartonu s textem: "Disposable Gas Lighter -Super Jumbo -928"

2. Velký zapalovač červenomodré barvy. Na kovové části je vyryto slovo "METRO"  a na plastové části je slovo "CYPRUS". Zapalovač má dvě nádrže na plyn a tvoří dva oddělené plameny. Plyn v jedné nádrži je červený a v druhé modrý.

Typ výrobku 1.Supersized Lighter XL(CYPRUS) 15 cm , 2. Supersized Double Lighter XL(CYPRUS) 11,5 cm
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí požáru a popálení, protože nerespektují bezpečností požadavky. Dítě si s nimi může hrát a způsobit požár nebo popálení.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle rozhodnutí komise 2006/502/ES musí členské státy zajistit, že se na trhu objeví pouze zapalovače odolné proti použití dětmi.

Čárový kód 6921747362999
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit