Databáze nebezpečných výrobků

HHH Zapalovač

Hlášení RAPEX 32/2011

Plastový plynový zapalovač v různých barvách. Velmi dlouhé zapalovače na jedno použití – 11,48 cm, šířka 4,9 cm. Zapalovací tlačítko s nápism “HHH”. Obsahuje také svítilnu. Prodává se bez obalu.

Typ výrobku tovární číslo 39030 – na spodní straně zapalovače.
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože není dostatečně odolný proti vysokým teplotám, ztrátě paliva, pádu a cyklickému hoření. Nesplňuje také požadavky na uhašení plamene.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN ISO 9994.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit