Databáze nebezpečných výrobků

Run Quickly Zapalovač

Hlášení RAPEX 15/2010
Zapalovač ve tvaru dámské boty. Zapalovací mechanismus je stříbrné barvy (přibližné rozměry: 7,5 x 2,5 x 1,1 cm). Zapalovače jsou baleny v šedé papírové krabici (25 kusů), která nese označení RUN QUICKLY LIGHTER a varování "Uchovávejte zapalovač mimo dosah dětí" v 6 jazycích (přibližné rozměry: 17,5 x 10 x 8.2 cm).

Typ výrobku položka č. X371
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Požár, popálení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru a popálení, protože mechanismus není dostatečně zajištěn proti manipulaci dětmi. 
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí Komise 2006/502/EC členské státy zajistí, aby byly dodávány na trh pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 13.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit