Databáze nebezpečných výrobků

Hailu Zapalovač "Premium Lighter"

Hlášení RAPEX 35/2011

Jumbo zapalovač dlouhý 16cm, průhledný, různé barvy.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože má nedostatečnou odolnost proti cyklickému hoření, plamen je příliš vysoký, má nedostatečnou odolnost proti kapání, vystříknutí a náhlému vzplanutí, uhašení plamene je nedostatečné, odolnost proti kontinuálnímu hoření je nedostatečná.

Neschopnost zapalovače správně se uhasit může vést k roztavení zapalovače a k úniku natlakovaného plynu. Zapalovač v důsledku může vzplanout a založit požár v okolí.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 9994.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 10.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit