Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Zapalovač "Pistol shock"

Hlášení RAPEX 28/2011

Plnicí plastový zapalovač ve tvaru stříbrné pistole s černou rukojetí a hledáčkem.(rozměry cca: průměr 10,7 x 7,8x 2,4 cm). Při stlačení malého tlačítka na straně, vydává hledáček laserový paprsek. Z bubínku pistole vychází při stlačení kohoutku plamen. Každý zapalovač je zabalen v plastovém sáčku, více kusů je v modré kartonové krabici.

Typ výrobku kód: HH-920
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3 (naměřený výstup laseru: 5,8 milliwattů).

Navíc se jedná o zapalovač neobvyklého vzhledu a při zmáčknutí kohoutku vydává elektrický výboj.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nespňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825 a rozhodnutí komise 2006/502/ES, které zakazuje umístění zapalovačů neobvyklého vzhledu na trh.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zboží zabavily.
 

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit