Databáze nebezpečných výrobků

ÇAK - SAN Zapalovač neobvyklého typu "Mutfak çakmaklari (kitchen lighters)"

Hlášení RAPEX 42/2013

Zapalovač ve tvaru pistole. Zapalovač má tři části: rukojeť červené barvy, bílá hlaveň se spouští a zapalovač, který je v hlavni pistole. Prodává se v balení po 12 ks zabalených samostatně v PVC obalech.

Kategorie Domácnost - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože nejsou dodrženy bezpečnostní předpisy. Děti se tedy mohou se zapalovačem hrát a způsobit požár a popálení.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Rozhodnutí Komise 2006/502/ES, které zakazuje prodej zapalovačů neobvyklého typu.

Čárový kód 4763710270458
Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit