Databáze nebezpečných výrobků

Gardena zahradnické rukavice

Hlášení RAPEX 4/2013

Ochranné kožené rukavice (kožené konce prstů, vnitřní strany prstů, oblast zápěstí a zadní část dlaně. Ostatní části jsou z tyrkysového materiálu se žlutými, oranžovými a růžovými pruhy.

Typ výrobku zboží č. 570; 9 L; 570-20.950.02/0991
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože kůže obsahuje až 17,8 mg / kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 420.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 08.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit