Databáze nebezpečných výrobků

Arslan zahradní stolek

Hlášení RAPEX 36/2017

Skládací zahradní stůl s kovovou konstrukcí a dřevěnou deskou stolu, k dispozici v různých velikostech: 50x80 cm, 60x90 cm, 60x100 cm, 70x120 cm a 60x60 cm.

Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Pořezání, zranění
Nebezpečí

Kovové trubky stolu nejsou dostatečně silné a snadno se rozlomí. Navíc jsou na trubkách ostré přístupné části a okraje, které mohou uživateli při skládání nebo rozkládání stolu způsobit pořezání.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje evropské normě EN 581 a EN 1730.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (dovozce).

Datum publikace 10.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit