Databáze nebezpečných výrobků

Attila Žací nástavec pro vyžínač - Predator - Professional Brush Killer

Hlášení RAPEX 36/2010
Čepel k montáži na vyžínače trávníků. Místo rotující plastové struny, jde o rotující kotouč s třemi ocelovými noži. Je určena k tomu, aby uživatel mohl sekat větve a keře, spíše než sekat trávu. Je dodáván samostatně jako příslušenství, není dodáván spolu s vyžínačem trávníků. Výrobce jej uvádí jako vhodný pro použití se všemi vyžínači.

Typ výrobku ATPR002
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění z následujících důvodů: 
- ocelové čepele mohou odletět kvůli opotřebení, stárnutí nebo přetížení; 
- vyžínače trávníků obecně dostupné spotřebitelům nemají ochranu, která je dost široká nebo velká, aby poskytla odpovídající ochranu pro tento druh těžkého nástavce.
Již vzniklé úrazy Došlo ke smrtelné nehodě s podobným výrobkem.
Země původu Itálie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o strojním zařízení.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 07.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit