Databáze nebezpečných výrobků

Cobra zábavná pyrotechnika "Cobra 86"

Hlášení RAPEX 50/2014

Červené petardy s červeným/zeleným značením. Délka 160 mm bez zápalné šňůry, průměr: 30 mm; čistá hmotnost výbušniny: 50 g. kategorie F4.

Typ výrobku Cobra 86
Kategorie Sport a turistika - Hračky a zábav. předměty
Riziko Požár, zranění
Nebezpečí

Použité materiály byly v různém množství a stupni stlačení. Hrozí proto, že budou výrobky snadno a nepředvídatelně vznětlivé, nebo budou nepředvídatelně explodovat v důsledku mechanických otřesů.

Země původu Rakousko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o pyrotechnických výrobcích.

Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit