Databáze nebezpečných výrobků

Yunipri Vánoční dekorace - vánoční ponožka

Hlášení RAPEX 7/2010
Vánoční výzdoba - vánoční ponožka s hlavou sněhuláka neoddělitelně připojenou, malé části - oči, nos a dekorace na klobouku - také hvězdy připojené k ponožce.

Obsahuje štítek s informacemi v bulharském jazyce: vánoční dekorace, materiál: textil, původ: Čína.

Typ výrobku n° 585/8-8-059/gis 1505, P12
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje: 

- nebezpečí udušení, protože malé části lze snadno oddělit. Oddělitelné malé části se celé vejdou do válce pro malé části;

- chemické nebezpečí, protože produkt uvolňuje zakázaná azo-barviva nad povolenou normu. Uvolňuje 92,4 mg/kg 4,4'-methylen-di(2-chlor-anilin), zatímco povolené maximum je 30 mg/kg a 64,1 mg/kg 4,4'-methylen-di-o-toluidinu, zatímco povolené maximum je 30 mg/kg).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu s nařízením REACH a evropskými normami EN 14362 a EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit