Databáze nebezpečných výrobků

FENTOYS Xylofon - Music Maker

Hlášení RAPEX 14/2010
Hračka - žlutý xylofon. Na horní straně je osm klapek různých barev. Dřívko pro klepání na klapky je bílé a je připojeno k hračce pomocí modrého kabelu. Hračka je prodávána v papírové krabici označené takto: "MUSIC MAKER New Century New Design Musical (Vytvářeč hudby,nové století nový design)".

Typ výrobku Ref.1525
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení, protože obsahuje šňůru, která je delší než 220 mm a může tvořit smyčku na konci. 
Výrobek také představuje riziko udušení protože laminované papírové nálepky na hračce a na jednom z čepů připojených k xylofonu lze snadno oddělit a spolknout. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 2204932015257
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 06.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit