Databáze nebezpečných výrobků

MARCO'S TOYS xylofon - hračka "MUSIC BEST"

Hlášení RAPEX 38/2016

Xylofon s oranžovou základnou, osmi destičkami různých barev a zelenou paličkou. Zabalen v plastovém blistru s kartonem.

Typ výrobku sada 10/14
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Přísavné kolíky lze snadno oddělit, čímž vzniknou malé části (kolíky samotné a destičky, které se tím uvolní). Těsnění mezi destičkami a základnou je také přístupné a lze ho snadno oddělit nebo ulomit, čímž vzniknou malé části. Dítě by je mohlo vložit do úst a hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8435399009938
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.09.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit