Databáze nebezpečných výrobků

Xin Le Sada na hraní s lukem, náboji a nožem - Kung Fu Weapons Playset

Hlášení RAPEX 6/2010
Sada na hraní s lukem, náboji s přísavnými kloboučky a nožem

Typ výrobku kód dovozce: 19043, kód výrobce: 750806.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje v přísavných kloboučcích 2,2% di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP), 22% di-isononyl ftalátu (DINP), 3,2% di-isodecyl ftalátu (DIDP). Hrozí také poškození zraku, protože lze kloboučky oddělit a vystřelit náboje bez nich.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71. Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Finsko, Další: Dánsko, Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit