Databáze nebezpečných výrobků

Xin Anda Dětská kytara

Hlášení RAPEX 44/2010
Dětská kytara na baterie vyrobená z tvrdého plastu (vrchní strana bílá, spodní modrá) s různobarevnými tlačítky ve tvaru farmáře (1), hlav zvířat (7), not (5) a hvězd (5), a 10 oválných tlačítek s plastovým páskem na zavěšení kolem krku (růžový). Prostor pro 3 AA baterie na zadní straně (kryt není přišroubován a může být otevřen tlakem). Rozměry: délka cca 45 cm. Při stlačení tlačítek vydává hračka různé zvuky (zvířat), tóny a melodie.

Typ výrobku Electronic try me 10 Sounds
Kategorie Děti – testy kočárků, dětského zboží a výživy pro děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože má popruh kolem krku a hrozí, že si ho malé děti při hraní několikrát omotají kolem krku. Navíc hrozí poškození sluchu, protože vydávané zvuky jsou příliš hlasité.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Rakousko, Další: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady ukončily prodej.
Datum publikace 02.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Dagmar 16.4.2014 09:47

    Popruh jsme sundali a zvuky se mi tedy nezdají extra hlasité, oproti ostatním zvukovým hračkám z různých hračkářství. Malý si s ní hodně vyhrál.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit