Databáze nebezpečných výrobků

WINNER Elektronický zapalovač

Hlášení RAPEX 4/2011
Elektronický plastový zapalovač s matovanou průhlednou nádrží v zelené nebo žluté barvě, s černou vrchní a spodní částí (přibližné rozměry: 8x2,5x1,1 cm). Zapalovač obsahuje LED světlo, které je napojeno na tři baterie knoflíkového typu a které lze zapnout malým černým spínačem na straně výrobku. Výrobky jsou baleny po 50 ks v světle zelených a světle žlutých krabicích s návodem k použití a varováním ve 20 jazycích (přibližné rozměry: 13,5X12,7X8,5 cm).

Typ výrobku E-10S
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Požár, popálení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože nemá pojistku proti použití dětmi.
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí komise 2006/502/ES musí členské státy zajistit, že se na trhu objeví pouze zapalovače odolné proti použití dětmi.
Čárový kód 5202324109352
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 26.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit