Databáze nebezpečných výrobků

Vigor Vzduchová pistole - Gun

Hlášení RAPEX 8/2010
Černá vysoce výkonný sestavená plastové vzduchová zbraň v měřítu 1:1 (přibližné rozměry: d: 60 cm, š: 4,5 cm, v: 18 cm) střílející 6 mm plastové BB kuličky a je vybavena zdrojem laserového paprsku. Výrobek se prodává v černém balení (přibližné rozměry: 62 x 18 x 6 cm) s tímto upozorněním (v angličtině): "WARNING: Choking Hazard – Small Parts. Not for Children under 18 years. Do not shoot at any human or animal. Read the instructions and note before using. LASER radiation. Do not stare into beam. (VAROVÁNÍ:.. Nebezpečí udušení - malé díly Není vhodné pro děti mladší 18 let, nestřílejte na žádné lidí ani zvířata. Přečtěte si návod a poznámky před použitím. laserové záření. Nedívejte se do paprsku".

Typ výrobku Gun M-16, Item No. 224-A7
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože obsahuje laser 3. třídy. Lasery 3. třídy se nesmějí uvádět na trh pro spotřebitelské použití.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej výrobku.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit