Databáze nebezpečných výrobků

Xtava vysoušeč vlasů "Allure" a "Allure Pro"

Hlášení RAPEX 45/2018

Ruční vysoušeč vlasů. Výrobek byl prodáván v černé a bílé barvě a na koncovce vysoušeče je vytištěn název "Xtava". Produkt se prodává online, zejména na serveru Amazon.

Typ výrobku XTV010010N Allure Black Hair Dryer UK XTV010011N Allure White Hair Dryer UK XTV010012N Allure Black Hair Dryer EU XTV010013N Allure White Hair Dryer EU
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vysoušeč vlasů není vybaven tepelnou pojistkou. Plastový materiál krytu je hořlavý. Během používání se vysoušeč vlasů může přehřát a vzplanout. Roztavený plast může způsobit popáleniny a zanechat přístup k částem pod napětím, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje Směrnici o nízkém napětí a příslušné evropské normě EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů a stažení ze stránek Amazon (výrobce, jiný subjekt).

Datum publikace 30.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit