Databáze nebezpečných výrobků

Klupš vysoká židle

Hlášení RAPEX 48/2014

Dřevěná vysoká židle se dřevěným stolem, který lze se židlí zkombinovat, nebo použít samostatně. Sedadlo a opěrka zad jsou pokryty omyvatelným materiálem. Dřevěný tác je nastálo připevněn k dřevěné konstrukci židle. 

Typ výrobku Anežka 1 (Agnieszka 1)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vysoká židle není dostatečně stabilní. Pokud dítě např. zatlačí proti stolu nohama, může se židle převrátit dozadu a dítě může utrpět pád.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988-1.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 06.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Karolina Domská 25.1.2015 03:13

    Na trhu je asi tucet obdobnych zidlicek ktere se lisi tak maximalne barvou potahu. Ty ale zakazane nejsou. Neni to divne? Ono tady nejde vubec o bezpecnost jak se snazi nekdo namluvit. Ono jde totiz o penize. Klups totiz tyhle zidle mel bezkonkurencne nejlevnejsi. Vim to protoze jsem pracovala ve firme ktera dovazi detske zbozi. Tyhle zidlicky byly mezi maminkami velmi oblibene. Na nestabilitu si nikdy nikdo nestezoval a to jen prez firmu kde jsem pracovala jih prosly tisice. Jedine co se stalo byl obcas nejaky chybejici dil nebo spatne svareny potah operadla. To se normalne resilo reklamaci. Jako ono to je uplne jedno ze se tyhle zidlicky zakazaly. Prodavaji se totiz vesele dal ale pod jinym jmenem a jinym "vyrobcem". Ono totiz na krabici nikdy zadny vyrobce ani nazev nebyl a s navodem se vyrobce take neobtezoval. To si resil distributor sam. Ja myslim ze je to v poradku kdyz vyrobce takto s urady vydupe. Kdyby pred uvedenim na trh musel vyrobek projit nejakym schvalovacim procesem ktery by ovsem byl zdarma - vyrobci totiz plati dane tak proc by jeste meli platit za praci statu - a po schvaleni by byl vyrobek teprve pusten do prodeje pak by tp bylo v poradku. Ale soucasna situace kdy si kazdy muze vyrobit nebo dovezt co chce. Prodat to komu chce a nese za to odpovednost ten posledni obchodnik ktery casto ma maly kramek a zije z ruky do huby a najednou se nekdo zbazni a neco zakaze a obchodnikovi zustane cerny petr. To je drzost ze strany statu nejvyssiho kalibru. Kdyz jsou teda spotrebitele tak nesvepravni ze potrebuji aby je nekdo vedl za rucicku a nekdo jiny byl zodpovedny za jejich spatna rozhodnuti - pak by snad takovy clovek ani nemel mit volebni pravo. Jinak tedy abych se vratila k tem agnieszkam. Cele to je ultra brutalni nesmysl a tyto zidle jsou asi tak stejne nebezpecne jako hrnek s horkym cajem. Doporucuji tedy zakazat delat hrnky protoze se jima muze nekdo polit a zpusobit si uraz. Idealni bude delat hrnky bez dna. Dnes jiz pracuju uplne v jinem oboru takze mi je osud zidlicek agnieszka ukradeny.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit