Databáze nebezpečných výrobků

Garcia de Pou vysoká židle

Hlášení RAPEX 42/2014

Vysoká židle pro malé děti ze dřeva s přírodní dřevěnou barvou. Rozměry židle:  47x48,5x71,1 cm. Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku References: 182.19 a 115.78
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Otvor nad sedadlem je příliš velký, zadní část není dostatečně vysoká, zádržný systém mezi nohama dítěte není adekvátní. Kvůli těmto chybám může dítě ze židle vypadnout a zranit se. Návod k montáži je navíc pouze v angličtině.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14988.

Čárový kód 8420499182190
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 28.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit