Databáze nebezpečných výrobků

Timgro vysoká židle "YORK HICHAIR"

Hlášení RAPEX 36/2016

Dřevěná skládací židle s nastavitelným sedadlem, vybavená měkkým podsedákem a opěrkou zad. Zabalena v kartonové krabici.

Typ výrobku zboží č.: 72000292
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vysoká židle není dostatečně stabilní a mohla by se snadno převrhnout dozadu, což by mohlo způsobit dítěti zranění. Mezi zajišťovacím mechanismem a nohou vysoké židle jsou navíc přístupné otvory, kde by mohlo dojít k zachycení prstů mezi pohyblivé části.

Země původu Vietnam
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 14.09.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit