Databáze nebezpečných výrobků

Vysoká židle "STAR Baby"

Hlášení RAPEX 43/2014

Skládací vysoká židle ve třech různých modelech a barvách. Výrobek má čalouněné sedadlo a opěradlo, oddělitelný tác, opěrku nohou a dvě kola vzadu. Výrobek má bezpečnostní pásy na ramena, u pasu a v rozkroku s plastovými sponami. Rozměry: délka: 67,5 cm, hloubka: 78 cm, výška 98,5 cm, váha 10 kg. Zabalena v kartonové krabici.

Typ výrobku HC31-4 (modrá), HC31-5 (zelená), HC31-6 (zelená)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Opěrka nohou není dostatečně odolná, a pokud se na ni dítě postaví, může se převrátit směrem dolů a dítě by mohlo spadnout. Pohyblivé části a otvory jsou přístupné dětem, které do nich mohou vložit prsty a hrozí zachycení a zranění. Zajišťovací mechanismus pohyblivých částí není dostatečně odolný a nemusí zajistit stabilitu, když je na židli dítě.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Čárový kód 4752062029098
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 03.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit