Databáze nebezpečných výrobků

KinderKraft vysoká židle "Planet"

Hlášení RAPEX 31/2014

Plastová multifunkční vysoká židle, kterou lze přestavit na malou židli a stoleček. Určeno pro děti do 48 měsíců s hmotností do 18 kg.

Typ výrobku Model: Planet Brown, série KKPLANEBRW0000, č. KRAFT-06.P
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení, zranění
Nebezpečí

Ramenní popruh zádržného systému se může snadno otevřít a dítě by mohlo vypadnout. Vysoká židle navíc není dostatečně stabilní a dítě by se mohlo převrhnout. Šňůrky sedacího polštáře jsou navíc snadno dostupné a děti se mohou uškrtit. Malé části se mohou oddělit (plastový díl, který nastavuje ramenní popruh) a výplňový materiál polštáře je snadno dostupný, takže hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Čárový kód 5906736055138
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 19.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit